Back to Top
| Maximum weight capacity | 9 kg |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 30 " |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Swivelling | |
| Swivel angle | 180 u00b0 |
| Tilt angle range | 35 - 90 u00b0 |
| Angle of rotation | 128 u00b0 |
| Housing material | Aluminium |
| Product colour | Silver |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Width | 1140 mm (44.46 ") |
| Depth | 524.5 mm (20.46 ") |
| Height | 150 mm (5.85 ") |
| Weight | 4368 g (9.63 lbs) |
| Package width | 500 mm |
| Package depth | 165.1 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 5048 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | |
| Package type | Box |
| Mounting type | Desk |
| Country of origin | Taiwan |
| REACH, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
