Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 10 " |
| Maximum weight capacity | 20.4 kg |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Suitable for | Public display |
| Minimum VESA mount | 50 x 50 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| VESA mounting interfaces | 50 x 50,75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Tilt angle range | -15 - 5 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Weight | 1810 g (3.99 lbs) |
| Depth (min) | 1.95 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.