Back to Top
| Type | Mounting kit |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Steel |
| Maximum weight capacity | 226.8 kg |
| Rack capacity | 3U |
| Compatibility | PR750RT2U, PR750RTXL2U, PR1000RT2U, PR1000RTXL2U, PR1500RT2U, PR2000RT2U |
| Width | 20 mm (0.78 ") |
| Depth | 511 mm (19.93 ") |
| Height | 86 mm (3.35 ") |
| Weight | 2720 g (6 lbs) |
| Package width | 137.16 mm |
| Package depth | 601.98 mm |
| Package height | 73.66 mm |
| Package weight | 2990 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
