Back to Top
| Surge energy rating | 600 J |
| AC outlets quantity | 1 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Peak power | 1800 W |
| Product colour | Grey |
| Weight | 50 g (0.11 lbs) |
| Width | 48.3 mm (1.88 ") |
| Depth | 45.7 mm (1.78 ") |
| Height | 63.5 mm (2.48 ") |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL1449 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package width | 104.1 mm |
| Package depth | 63.5 mm |
| Package height | 165.1 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.