Back to Top
| AC outlets quantity | 7 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Cable length | 3.66 m |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| On/off switch |
| Capacity | 1800 W |
| Weight | 800 g (1.76 lbs) |
| Width | 52.1 mm (2.03 ") |
| Depth | 296.9 mm (11.58 ") |
| Height | 33.5 mm (1.31 ") |
| RoHS compliance |
| Packaging net weight | 0.87 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 125 x 59.9 x 350 mm |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 59.9 mm |
| Package height | 350 mm |
| Height (imperial) | 1.32 " |
| Dimensions (WxDxH) | 52.1 x 296.9 x 33.5 mm |
| Width (imperial) | 2.05 " |
| Depth (imperial) | 11.69 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.