Back to Top
| Scanner type | 1D/2D |
| Light levels (direct sunlight) | 0 - 100000 lx |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | RS-232, USB |
| Type | Handheld bar code reader |
| International Protection (IP) code | IP40 |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 2 W |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Input voltage | 4 - 5.5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 62 mm (2.42 ") |
| Depth | 169 mm (6.59 ") |
| Height | 82 mm (3.2 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.