Back to Top
| Optical sensor resolution (W x H) | 1280 x 800 pixels |
| Scanner type | 1D/2D |
| Linear (1D) barcodes supported | PDF417 |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | RS-232, USB |
| Product colour | Black |
| Power source type | DC |
| Power consumption (typical) | 2.5 W |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Width | 40 mm (1.56 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 105 mm (4.1 ") |
| Weight | 340 g (0.75 lbs) |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.