Back to Top
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 1.5 A |
| Output power | 100 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkPad |
| Certification | CB/CCC/CECP/CE/BSMI/Morocco/ SEC/NOM/PSB/SII/TUV-GS/Ukraine/UL/RCM/ISC/SONCAP/Kvalitet/Uzbek/TUV-S/INSM/KUCAS/KC, KCC/ NRCan/ NOM-029/CU/BIS |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Passive |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Package width | 264 mm |
| Package weight | 750 g |
| Width | 108 mm (4.21 ") |
| Depth | 56.5 mm (2.2 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Weight | 550 g (1.21 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
| Cables included | AC, USB Type-C |
| Warranty period | 1 year(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.