Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 42 " |
| Maximum weight capacity | 79.5 kg |
| Maximum screen size compatibility | 70 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Swivel angle range | 0 - 45 \u00b0 |
| Tilt angle range | 0 - 10 \u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 406 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 767 mm (29.91 ") |
| Height | 548 mm (21.37 ") |
| Weight | 19100 g (42.11 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.