Back to Top
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Curved |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Numeric keypad |
| Product colour | White |
| Protection features | Water resistant |
| Ergonomic design | |
| RoHS compliance | |
| Certification | IP 66, NEMA 4X, WEEE, CE, FCC |
| Plug and Play | |
| Cable length | 1.83 m |
| LED indicators | Y |
| Mouse included |
| USB required |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 450 x 186 x 26 mm |
| Keyboard weight | 600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.