Back to Top
| Keyboard language | English |
| Device interface | RF Wireless |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard key switch | Membrane key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wireless |
| Purpose | Universal |
| Keyboard style | Curved |
| Keyboard form factor | Standard |
| Pointing device | Touchpad |
| Fingerprint reader | |
| Keyboard number of keys | 105 |
| Hot keys | |
| Windows keys | |
| Multimedia keys | |
| Touchpad width | 62 mm |
| Touchpad height | 39 mm |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wrist rest | |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design |
| Wireless range | 10 m |
| Mouse battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Mouse included |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| Quick start guide |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 521 x 235 x 38 mm |
| Keyboard weight | 844 g |
| Package width | 525.78 mm |
| Package depth | 271.78 mm |
| Package height | 53.34 mm |
| Package weight | 907.185 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.