Back to Top
| Maximum weight capacity | 18 kg |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Clamp/Bolt-through |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Swivel angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Angle of rotation | 180 \u00b0 |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Silver |
| Cable management |
| Width | 561 mm (21.88 ") |
| Depth | 124 mm (4.84 ") |
| Height | 325 mm (12.68 ") |
| Weight | 8980 g (19.8 lbs) |
| Manual |
| Mounting type | Desk |
| Y | |
| Y | |
| Y | |
| 9 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.