Back to Top
| Type | Mounting bracket |
| Housing material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | |
| Maximum weight capacity | 45 kg |
| Compatibility | SRCABLELADDER, SRCABLELADDER18, SRL90BEND12, |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 85 mm (3.32 ") |
| Height | 591.3 mm (23.06 ") |
| Weight | 1141 g (2.52 lbs) |
| Package width | 600 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 591.3 mm |
| Package weight | 2060 g |
| Mounting kit | |
| Quick installation guide | |
| Washers included | |
| Number of washers included | 2 |
| Nuts included | |
| Number of nuts | 2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.