Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 1U |
| Country of origin | China |
| Width | 482.6 mm (18.82 ") |
| Depth | 662.9 mm (25.85 ") |
| Height | 44.4 mm (1.73 ") |
| Weight | 7480 g (16.49 lbs) |
| Package width | 517.5 mm |
| Package depth | 676.3 mm |
| Package height | 60.3 mm |
| Package weight | 8300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Mounting kit |
| Quantity per master carton | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |
| Y | |
| RoHS | |
| 10037332263138 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.