Back to Top
| PDU types | Basic |
| Type | Single-phase |
| Mounting | Vertical |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| AC outlets quantity | 14 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| LED indicators | Power |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 45 °C |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 15 A |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
