Back to Top
| Display diagonal | 27 " |
| Anti-glare screen | |
| Haze rate | 25 % |
| Display brightness (typical) | 360 cd/m² |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 5 ms |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display technology | LED |
| Panel type | IPS |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Digital horizontal frequency | 15 - 136 kHz |
| Digital vertical frequency | 24 - 75 Hz |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 W |
| Product colour | Black |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Built-in USB hub | |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Cable management | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Pivot angle | 90 - 90 u00b0 |
| Pivot | |
| Swivelling | |
| Swivel angle range | 0 - 60 u00b0 |
| Tilt angle range | 5 - 21 u00b0 |
| Height adjustment | 130 mm |
| Height adjustment |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 42 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Weight (without stand) | 5100 g |
| Width (with stand) | 613 mm |
| Depth (with stand) | 215 mm |
| Height (with stand) | 540.31 mm |
| Weight (with stand) | 7700 g |
| Package width | 740 mm |
| Package depth | 465 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 10200 g |
| Stand included | |
| Cables included | AC, HDMI, USB Type-A to USB Type-B, USB Type-C |
| Quick start guide |
| Touchscreen | |
| Surface hardness | 3H |
| Width (without stand) | 613 mm |
| Depth (without stand) | 53 mm |
| Height (without stand) | 363 mm |
| HDMI |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
