Back to Top
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Minimum screen size compatibility | 24 " |
| Maximum screen size compatibility | 26 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 105 - 106 mm |
| Swivel angle range | 90 - 90 \u00b0 |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | 90 - -20 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Width | 620 mm (24.18 ") |
| Depth | 123 mm (4.8 ") |
| Height | 556 mm (21.68 ") |
| Weight | 2900 g (6.39 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.