Back to Top
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Minimum screen size compatibility | 24 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100,200 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Swivel angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Width | 1066 mm (41.57 ") |
| Depth | 505 mm (19.7 ") |
| Height | 307 mm (11.97 ") |
| Weight | 5000 g (11.02 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.