Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Suitable for | Computer monitor |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Housing material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Product colour | Grey |
| Keyboard tray |
| Width | 956 mm (37.28 ") |
| Depth | 333 mm (12.99 ") |
| Height | 926 mm (36.11 ") |
| Weight | 9260 g (20.41 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.