Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Suitable for | Computer monitor |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 0 - 124 mm |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Keyboard tray |
| Width | 935 mm (36.47 ") |
| Depth | 300 mm (11.7 ") |
| Height | 496 mm (19.34 ") |
| Weight | 7870 g (17.35 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.