Back to Top
| Output power capacity | 4800 VA |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Cable length | 0.91 m |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Certification | CSA, UL |
| Weight | 56820 g (125.27 lbs) |
| Output connections | (8) NEMA 5-20R (1) NEMA L14-30R (2) NEMA L6-20R (1) NEMA L6-30R |
| Input connection type | NEMA L6-30P |
| Dimensions (WxDxH) | 432 x 660 x 130 mm |
| Output voltage note | 208 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
