Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Speaker type | 2-way |
| RMS rated power | 20 W |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 88 dB |
| Equalizer | |
| Volume control | Digital |
| Product colour | White |
| Housing material | Plastic |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Weight | 685 g (1.51 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.