Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum weight capacity | 27 kg |
| Maximum screen size compatibility | 52 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 100,200 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 300 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 5 \u00b0 |
| Product colour | Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.