Back to Top
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Print speed | 250 mm/sec |
| Maximum printing width | 80 mm |
| Display | N |
| USB port | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Connectivity technology | Wired |
| Maximum roll diameter | 120 mm |
| Autocutter |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, EAN13, EAN8, ITF, UPC-A, UPC-E |
| Product colour | Black, Grey |
| Width | 127 mm (4.95 ") |
| Depth | 79 mm (3.08 ") |
| Height | 137 mm (5.34 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.