Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Maximum screen size compatibility | 80 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200,200 x 300,200 x 400,300 x 200,300 x 400,300 x 500,300 x 600,300 x 300,350 x 350,400 x 200,400 x 400,400 x 300,400 x 500,400 x 600,500 x 300,500 x 400,600 x 300,600 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Rotating | |
| Cable management | |
| Angle of rotation | 90 \u00b0 |
| Distance to the wall (min) | 46 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Accepts padlock |
| Width | 630 mm (24.57 ") |
| Height | 46 mm (1.79 ") |
| Weight | 3760 g (8.29 lbs) |
| Depth (max) | 450 mm |
| Manual | |
| Mounting kit | |
| Package weight | 4580 g |
| Mounting type | Wall |
| Y | |
| REACH, RoHS | |
| 1 | |
| Landscape/Portrait |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.