Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Internal | |
| Host interface | USB |
| Interface | Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB ports quantity | 1 |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Data transfer rate (max) | 1000 Mbit/s |
| Wi-Fi |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000BaseT(X) |
| USB powered |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Package width | 100.1 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 119.9 mm |
| Package weight | 50 g |
| Certification | RoHS, REACH, CE, FCC, WEEE |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Master carton width | 255 mm |
| Master carton length | 119.9 mm |
| Master carton height | 115.1 mm |
| Master carton weight | 700 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| Master carton GTIN (EAN/UPC) | 10037332266931 |
| Harmonized System (HS) code | 8517.62.0090 |
| Notebook | |
| Straight |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.