Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Internal | |
| Host interface | USB Type-C |
| Interface | Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Data transfer rate (max) | 1000 Mbit/s |
| Full duplex |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| USB powered |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 21.5 mm (0.84 ") |
| Depth | 13 mm (0.51 ") |
| Height | 53 mm (2.07 ") |
| Package width | 228.6 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 177.8 mm |
| Package weight | 30 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Master carton width | 398.8 mm |
| Master carton length | 25.4 mm |
| Master carton height | 350.5 mm |
| Master carton weight | 300 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8517.62.0090 |
| Straight | |
| Notebook | |
| Y | |
| CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, WEEE |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.