Back to Top
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support |
| Switching capacity | 1 Gbit/s |
| Throughput | 148 Mpps |
| MAC address table | 1000 entries |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 81.28 mm (3.17 ") |
| Height | 27.94 mm (1.09 ") |
| Weight | 453.59 g (1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.