Back to Top
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 4 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| 10G support |
| Rack mounting | |
| Stackable | |
| Product colour | Yellow |
| Power consumption (typical) | 1.1 W |
| Energy Star certified |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 80 °C |
| Width | 150 mm (5.85 ") |
| Depth | 150 mm (5.85 ") |
| Height | 50 mm (1.95 ") |
| Weight | 168 g (0.37 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
