Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| Input current | 2.5 A |
| Output voltage | 240 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| RoHS compliance |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Package width | 181.8 mm |
| Package depth | 69.5 mm |
| Package height | 187.4 mm |
| Package weight | 412 g |
| Width | 62 mm (2.42 ") |
| Depth | 53 mm (2.07 ") |
| Height | 112.5 mm (4.39 ") |
| Weight | 269 g (0.59 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Included power plug types | EU, US |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
