Back to Top
| PDU types | Monitored |
| Rack capacity | 38U-A |
| Mounting | Vertical |
| Product colour | Black |
| AC outlets quantity | 30 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA L5-30P |
| AC outlet types | NEMA 5–20R |
| Display | LCD |
| LED indicators | Y |
| Cable length | 3 m |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 24 A |
| Dimensions (WxDxH) | 52.07 x 53.34 x 1689.1 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 195.58 x 236.22 x 1971 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.