Back to Top
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 35 " |
| Mounting | Clamp/Bolt-through |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Height adjustment | |
| Swivel angle | 135 \u00b0 |
| Tilt angle range | -45 - 45 \u00b0 |
| Adjustable depth |
| Housing material | Aluminium, Plastic |
| Product colour | Black |
| Width | 1110 mm (43.29 ") |
| Depth | 128 mm (4.99 ") |
| Height | 750.1 mm (29.25 ") |
| Weight | 8587 g (18.93 lbs) |
| VESA mount included |
| Clamp included | |
| Manual |
| Mounting type | Desk |
| Y | |
| Y | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
