Back to Top
| Surge energy rating | 1200 J |
| AC outlets quantity | 5 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| USB charging | |
| Peak power | 1800 W |
| Cable length | 1.83 m |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| USB ports quantity | 3 |
| Product colour | White |
| EMI/RFI noise filtering |
| Width | 180 mm (7.02 ") |
| Depth | 180 mm (7.02 ") |
| Height | 50.8 mm (1.98 ") |
| LED indicators | Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.