Back to Top
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Cable length | 3.05 m |
| Product colour | Black, Grey |
| Material | Aluminium |
| On/off switch | |
| Wall mountable |
| Weight | 580 g (1.28 lbs) |
| Width | 304.8 mm (11.89 ") |
| Depth | 41.2 mm (1.61 ") |
| Height | 31.8 mm (1.24 ") |
| RoHS compliance |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.