Back to Top
| Display diagonal | 17 " |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 1024 (SXGA) |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 170 \u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 160 \u00b0 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Native aspect ratio | 5:4 |
| Aspect ratio | 5:4 |
| 3D | |
| HDCP |
| Built-in speaker(s) | |
| Built-in camera | |
| TV tuner integrated |
| Market positioning | Home & Office |
| Product colour | Black |
| Thin client installed |
| DVI port | |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | |
| Tilt adjustment | |
| Height adjustment | |
| On Screen Display (OSD) |
| AC input voltage | 110 - 220 V |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Power consumption (off) | 0.35 W |
| Certification | TCO 6.0 |
| EPEAT compliance | Gold |
| Width | 368.3 mm (14.36 ") |
| Depth | 55.88 mm (2.18 ") |
| Height | 309.88 mm (12.09 ") |
| Weight | 2199.923 g (4.85 lbs) |
| Width (with stand) | 368.3 mm |
| Depth (with stand) | 191.008 mm |
| Height (with stand) | 394.462 mm |
| Weight (with stand) | 2599.084 g |
| Cables included | VGA |
| Display | LED |
| Power cord included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.