Back to Top
| Response time (fast) | 4 ms |
| Display diagonal | 24 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 25 ms |
| Display technology | LCD |
| Panel type | TFT |
| Screen shape | Flat screen |
| Pixel pitch | 0.09052 x 0.27156 mm |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Product colour | Black |
| AMD FreeSync |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 25 W |
| Power consumption (typical) | 23 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width (with stand) | 539.8 mm |
| Depth (with stand) | 208.7 mm |
| Height (with stand) | 427.9 mm |
| Active display area (W x H) | 521.395 x 293.28 mm |
| Touchscreen |
| HDMI | |
| FreeSync | |
| 85285210 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
