Back to Top
| Display diagonal | 23.8 " |
| Anti-glare screen | |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Contrast ratio (typical) | 1300:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Colour depth | 8 bit |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 99 % |
| HDCP |
| Market positioning | Office |
| Front bezel colour | Black |
| Product colour | Black |
| Feet colour | Black |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Brand specific technologies | DAS Mode, Super+ Resolution |
| Smart modes | Energy saving |
| Flicker free technology | |
| AMD FreeSync |
| HDCP version | 1.4 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Tilt angle range | -5 - 20 u00b0 |
| On Screen Display (OSD) | |
| Number of OSD languages | 18 |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Stand included | |
| Cables included | HDMI, Power |
| Power cable length | 1.5 m |
| HDMI cable length | 1.5 m |
| HDMI | |
| Y |
| Touchscreen | |
| Power supply type | External |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
