Back to Top
| Display diagonal | 15.6 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| Panel type | IPS |
| Contrast ratio (typical) | 800:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HDCP |
| Built-in speaker(s) | |
| Built-in camera |
| Product colour | Black |
| AMD FreeSync | |
| NVIDIA G-SYNC |
| Built-in USB hub | |
| Headphone out |
| Cable lock slot | |
| VESA mounting | |
| Height adjustment |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (typical) | 15 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Width (with stand) | 357.9 mm |
| Depth (with stand) | 10.5 mm |
| Height (with stand) | 224.8 mm |
| Weight (with stand) | 830 g |
| Package width | 433 mm |
| Package depth | 82 mm |
| Package height | 283 mm |
| Package weight | 2700 g |
| HDMI | |
| Depth (without stand) | 10.5 mm |
| Height (without stand) | 224.8 mm |
| Width (without stand) | 357.9 mm |
| 830 | |
| F | |
| 13 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
