Back to Top
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 4 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| 10G support |
| Switching capacity | 4 Gbit/s |
| Rack mounting | |
| Product colour | White |
| Built-in processor |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Power supply included | |
| Maximum voltage range | 24 V |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 24 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 36 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 196.4 mm (7.66 ") |
| Depth | 93.5 mm (3.65 ") |
| Height | 32.4 mm (1.26 ") |
| Weight | 269 g (0.59 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.