Back to Top
| Display brightness (peak) | 400 cd/m² |
| Display diagonal | 16 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 1 ms |
| HD type | Full HD |
| Display technology | OLED |
| Display surface | Gloss |
| Contrast ratio (typical) | 100000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Colour depth | 10 bit |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Digital horizontal frequency | 24 - 83 kHz |
| Digital vertical frequency | 50 - 61 Hz |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 W |
| Built-in camera |
| Market positioning | Graphics design |
| Product colour | Black |
| Feet colour | Black |
| USB Type-C downstream ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| Built-in USB hub | |
| Headphone out | |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Cable lock slot | |
| Tilt angle range | 20 - 60 u00b0 |
| Height adjustment | 46 mm |
| Height adjustment |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (max) | 17 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 7.6 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Width (with stand) | 359 mm |
| Depth (with stand) | 19 mm |
| Height (with stand) | 314.48 mm |
| Weight (with stand) | 980 g |
| Package width | 415 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package height | 312 mm |
| Package weight | 2200 g |
| Stand included | |
| Cables included | AC, Micro-HDMI, USB Type-A to USB Type-C, USB Type-C to USB Type-C |
| Quick start guide |
| Width (without stand) | 359 mm |
| Depth (without stand) | 6 mm |
| Height (without stand) | 227 mm |
| HDMI | |
| 1 | |
| Y |
| Power supply type | External |
| Touchscreen |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
