Back to Top
| Surge energy rating | 540 J |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15P |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Nominal current output | 15 A |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| USB ports quantity | 2 |
| Cordless |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Output power description | 1800W |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL1449 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.