Back to Top
| Display diagonal | 23.8 " |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Contrast ratio (typical) | 1300:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 99 % |
| HDCP |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Built-in camera |
| Market positioning | Home |
| Product colour | Black |
| VESA Adaptive Sync support | |
| Flicker free technology |
| HDCP version | 1.4 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Pivot | |
| Pivot angle | 0 - 90 u00b0 |
| Swivelling | |
| Swivel angle range | -20 - 20 u00b0 |
| Tilt angle range | -5 - 20 u00b0 |
| Height adjustment | |
| Height adjustment | 110 mm |
| On Screen Display (OSD) |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 30 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 20 W |
| Weight (without stand) | 3500 g |
| Width (with stand) | 540 mm |
| Depth (with stand) | 241 mm |
| Height (with stand) | 484 mm |
| Weight (with stand) | 6400 g |
| Stand included |
| Width (without stand) | 540 mm |
| Depth (without stand) | 66 mm |
| HDMI | |
| Height (without stand) | 343 mm |
| 61 | |
| Y |
| Touchscreen | |
| Power supply type | Internal |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.